• Welcome to the Green and Gold Rugby forums. As you can see we've upgraded the forums to new software. Your old logon details should work, just click the 'Login' button in the top right.

2018 NSW Junior Championships

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Final Results NSWJRU State Champs - U13 (Nelson Bay)

Congratulations to Parramatta (54) beating Victoria (12) in the final.
 

Attachments

  • U13 Final Results.PNG
    U13 Final Results.PNG
    56.4 KB · Views: 401

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Final Results NSWJRU State Champs - U15 Girls (Concord)

Congratulations Randwick/Parra (22) beating Central North (7) in the final.
 

Attachments

  • U15 Girls final.PNG
    U15 Girls final.PNG
    41.2 KB · Views: 312

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Final Results NSWJRU State Champs - U15 (Concord)

Congratulations Northern Suburbs (32) beating Eastwood (7) in the final.
 

Attachments

  • U15 Boys results.xlsx
    28.5 KB · Views: 345

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
New
Final Results NSWJRU State Champs - U12 (Camden)

Congratulations Parramatta (33) beating Penrith (5) in the final.
 

Attachments

  • U12 final.PNG
    U12 final.PNG
    59.8 KB · Views: 335

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Final Results NSWJRU State Champs - U14 (Orange)

Congratulations Penrith (29) beating Gordon (10) in the final.
 

Attachments

  • U14 Final.PNG
    U14 Final.PNG
    61 KB · Views: 331

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Following the NSWJRU Opens State Championships (won by Manly 31-21 over Hunter).
The following players have been identified by selectors for invitation to the trial day for the NSWJRU teams on Sunday the 24th
  • Jack Allen (Hunter)
  • Beau Merrick (Hunter)
  • Tom McPhee (Hunter)
  • Jack Hamilton (Hunter)
  • Elias Pettigrew (Hunter)
  • Tautua Faatui (Manly)
  • Tuatai Marsters (Manly)
  • Filimaua Filimaua Tau (Manly)
  • Langi Gleeson (Manly)
  • Liam O’Sullivan (Manly)
  • Alex Campbell (Gordon)

Congratulations to these players – please contact the NSW I Manager Mark Rechner markrechner67@gmail.com for further details.
 

Pfitzy

Jason Little (69)
Coach of 2Blues U12 squad is also coach of our Subbies club. We're extremely lucky to have him.
 

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
Sydney U14 Squad for 2018 has been named following State Champs in Orange

https://www.sjru.com.au/team-announcements/

JERSEY No. SURNAME FIRST NAME DISTRICT
1. Alexander Macdonald - Eastwood
2. Alexander Shahla - Eastwood
3. Archie Saunders - Warringah
4. Ashton Lyne - Northern Suburbs
5. Baxter Seinor - Randwick
6. Ben Di Staso - Manly
7. Daniel Andrews - Eastwood
8. Daniel Ward - Manly
9. Eli Sagala - Gordon
10. Ezra Gosche - Penrith
11. Genesis Fekitoa - Parramatta
12. Henry Murray - Northern Suburbs
13. Indiana Rice - Southern Districts
14. Isaiah Katoa - Penrith
15. Jack Barrett - Northern Suburbs
16. Jakob Biet - Gordon
17. Jett Peters - Eastwood
18. Jhett Carroll - Penrith
19. Joash Papalii - West Harbour
20. Judah Masaga - Penrith
21. Kai Roberts - Randwick
22. Lattraelle Leota - Penrith
23. Luron Patea - Penrith
24. Malakai Tareke - Penrith
25. Manako Manase - West Harbour
26. Miles Ball - Gordon
27. Moustafa Sankari - West Harbour
28. Nicolaas van der Reyden - Manly
29. Noa Faatui - Manly
30. Ollie Cummins - Manly
31. Oniti Finau - West Harbour
32. Oscar Ortalani - Sydney University
33. Savinata Moala - Eastwood
34. Silas Mose - Penrith
35. Siotame Hansen - Penrith
36. Siteni Taukamo - Randwick
37. Talanoa Penitani - Randwick
38. Tevita Junior Alatini - Penrith
39. Thomas Sage-Pickin - Gordon
40. Uaale Elisara - Penrith
41. Will Rohrsheim - Northern Suburbs

All Players/Parents are asked to contact U14 Head Coach Luke McCormack via luke@mccormack.co
to receive full details of the program and also for you to provide full contact details.
 

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
U15 Metropolitan Northern Zone

https://www.sjru.com.au/team-announcements/

1. Yazdani, Dion - Gordon
2. Wigson, Kai - Manly
3. Ongosia, Jeremy - Manly
4. Herdman, Charlie - Gordon
5. Slack-Smith, Ned - Warringah
6. Dempsey, Liam - Norths
7. Roberts, Henry - Gordon
8. Bell, Hugh - Norths
9. Wilson, Teddy - Norths
10. Bowen, Jack - Norths
11. Granger, Will - Norths
12. O'Donnell, Henry - Norths
13. Casimir, Jack - Norths
14. Costigan, Nicholas - Norths
15. Woolford, Luke - Warringah
16. Smith, Noah - Warringah
17. Hiller, Ned - Manly
18. Johnston, Robbie - Norths
19. Hurd, Finlay - Warringah
20. Garratt, Dylan - Norths
21. Tam-O'Connor, Jamie - Warringah
22. Kamoe, Levi - Warringah
23. Matthews, Jack - Norths

HEAD COACH: Murray Hooper 0476 808 499
ASSISTANT COACH: Adam Donkin 0408 232 652
MANAGER:Trent Rosin 0414 645 447

All Players/Parents are asked to contact U15 MNZ Head Coach Murray Hooper: mh2@brenclosures.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details
 

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
U15 Metropolitan Western Zone

https://www.sjru.com.au/team-announcements/

1. Siatolau, Siafolao - Eastwood
2. Stanford, Cameron - Eastwood
3. Jackson, Tyson - West Harbour
4. Park, Lachlan - Eastwood
5. Namoli, Antonio - Parramatta
6. Fekitoa, Kamoe - Parramatta
7. Burns, Paddy - Eastwood
8. Usher, Harrison - Eastwood
9. Goddard, Thomas - Eastwood
10. Paulo, Ezra - Eastwood
11. Hehea, Diego - Parramatta
12. Sagaga, John - Eastwood
13. Davenport, Josh - West Harbour
14. Niko, Patrick - Parramatta
15. Taber, Samuel - Eastwood
16. Yates, William - West Harbour
17. Taiki, Mahina - Parramatta
18. Alatasi, Jeremiah - Parramatta
19. Simmons, Alexander - Eastwood
20. Hillsinger, Riley - West Harbour
21. Pethybridge, Lochlan - Parramatta
22. Dodds, Matthew - Eastwood
23. Falconer, Rhys - Parramatta

HEAD COACH: Wayne Afrika 0415 175 653
ASSISTANT COACH:
MANAGER: Grant Stanford 0450 340 923

All Players/Parents are asked to contact U15 MWZ Manager Grant Stanford: grant@snapchat.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details.
 

Gary Owen III

Syd Malcolm (24)
U15 Metropolitan Southern Zone

https://www.sjru.com.au/team-announcements/

1. Morris, Joseph - Randwick
2. Sullivan, Darcy - Randwick
3. Caltagirone-Pantano, Joel - Randwick
4. Halaholo, Clemont - Randwick
5. Kapos, Spencer - Randwick
6. Stephen, Cameron - Sth District
7. Elder, Alex - Randwick
8. King, Ethan - Randwick
9. Thorn, Klayton - Randwick
10. Chand, Bodhi - Sth District
11. Askie, Damon - Randwick
12. King, Kayde - Randwick
13. Mohi, Cassius - Sth District
14. Rich, Charlie - Randwick
15. Williams, Turoa - Sth District
16. Allcock, Albert - West Harbour
17. Ewings, Bodhi - Sth District
18. Bakker, Oliver - Randwick
19. Woerndi, Sam - Sth District
20. Olufson, Matthew - Sth District
21. Worthington, Charles - Randwick
22. King, Bradley - Randwick
23. Titlley, Max - Sth District

HEAD COACH: Craig Bell 0418 673 112
ASSISTANT COACH: Stu Donaldson
MANAGER: Craig Thorn 0414 957 832

All Players/Parents are asked to contact U15 MSZ Manager Craig Thorn: craig@auspakhomeloans.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details
 
Top