1. Welcome to the Green and Gold Rugby forums. As you can see we've upgraded the forums to new software. Your old logon details should work, just click the 'Login' button in the top right.

2018 NSW Junior Championships

Discussion in 'Schoolboy Rugby' started by BAR, Jun 7, 2018.

  1. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - U13 (Nelson Bay)

    Congratulations to Parramatta (54) beating Victoria (12) in the final.

    Attached Files:

  2. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - Opens (Concord)

    Congratulations Manly (31) beating Hunter (21) in the final.

    Attached Files:

  3. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - U15 Girls (Concord)

    Congratulations Randwick/Parra (22) beating Central North (7) in the final.

    Attached Files:

  4. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - U17 Girls (Concord)

    Congratulations West Harbour (29) beating Illawarra (5) in the final.

    Attached Files:

    HJ Nelson likes this.
  5. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - U15 (Concord)

    Congratulations Northern Suburbs (32) beating Eastwood (7) in the final.

    Attached Files:

  6. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    New


    Final Results NSWJRU State Champs - U12 (Camden)

    Congratulations Parramatta (33) beating Penrith (5) in the final.

    Attached Files:

  7. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Final Results NSWJRU State Champs - U14 (Orange)

    Congratulations Penrith (29) beating Gordon (10) in the final.

    Attached Files:

  8. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
  9. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
  10. BAR Chris McKivat (8)

    Likes Received:
    81
  11. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
  12. 2bluesfan Nev Cottrell (35)

    Likes Received:
    629
    Great coverage of the Championships @Gary Owen III. Much appreciated.
  13. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Following the NSWJRU Opens State Championships (won by Manly 31-21 over Hunter).
    The following players have been identified by selectors for invitation to the trial day for the NSWJRU teams on Sunday the 24th
    • Jack Allen (Hunter)
    • Beau Merrick (Hunter)
    • Tom McPhee (Hunter)
    • Jack Hamilton (Hunter)
    • Elias Pettigrew (Hunter)
    • Tautua Faatui (Manly)
    • Tuatai Marsters (Manly)
    • Filimaua Filimaua Tau (Manly)
    • Langi Gleeson (Manly)
    • Liam O’Sullivan (Manly)
    • Alex Campbell (Gordon)

    Congratulations to these players – please contact the NSW I Manager Mark Rechner markrechner67@gmail.com for further details.
  14. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
  15. Pfitzy John Eales (66)

    Likes Received:
    7,140
    Coach of 2Blues U12 squad is also coach of our Subbies club. We're extremely lucky to have him.
  16. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    Sydney U14 Squad for 2018 has been named following State Champs in Orange

    https://www.sjru.com.au/team-announcements/

    JERSEY No. SURNAME FIRST NAME DISTRICT
    1. Alexander Macdonald - Eastwood
    2. Alexander Shahla - Eastwood
    3. Archie Saunders - Warringah
    4. Ashton Lyne - Northern Suburbs
    5. Baxter Seinor - Randwick
    6. Ben Di Staso - Manly
    7. Daniel Andrews - Eastwood
    8. Daniel Ward - Manly
    9. Eli Sagala - Gordon
    10. Ezra Gosche - Penrith
    11. Genesis Fekitoa - Parramatta
    12. Henry Murray - Northern Suburbs
    13. Indiana Rice - Southern Districts
    14. Isaiah Katoa - Penrith
    15. Jack Barrett - Northern Suburbs
    16. Jakob Biet - Gordon
    17. Jett Peters - Eastwood
    18. Jhett Carroll - Penrith
    19. Joash Papalii - West Harbour
    20. Judah Masaga - Penrith
    21. Kai Roberts - Randwick
    22. Lattraelle Leota - Penrith
    23. Luron Patea - Penrith
    24. Malakai Tareke - Penrith
    25. Manako Manase - West Harbour
    26. Miles Ball - Gordon
    27. Moustafa Sankari - West Harbour
    28. Nicolaas van der Reyden - Manly
    29. Noa Faatui - Manly
    30. Ollie Cummins - Manly
    31. Oniti Finau - West Harbour
    32. Oscar Ortalani - Sydney University
    33. Savinata Moala - Eastwood
    34. Silas Mose - Penrith
    35. Siotame Hansen - Penrith
    36. Siteni Taukamo - Randwick
    37. Talanoa Penitani - Randwick
    38. Tevita Junior Alatini - Penrith
    39. Thomas Sage-Pickin - Gordon
    40. Uaale Elisara - Penrith
    41. Will Rohrsheim - Northern Suburbs

    All Players/Parents are asked to contact U14 Head Coach Luke McCormack via luke@mccormack.co
    to receive full details of the program and also for you to provide full contact details.
  17. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    U15 Metropolitan Northern Zone

    https://www.sjru.com.au/team-announcements/

    1. Yazdani, Dion - Gordon
    2. Wigson, Kai - Manly
    3. Ongosia, Jeremy - Manly
    4. Herdman, Charlie - Gordon
    5. Slack-Smith, Ned - Warringah
    6. Dempsey, Liam - Norths
    7. Roberts, Henry - Gordon
    8. Bell, Hugh - Norths
    9. Wilson, Teddy - Norths
    10. Bowen, Jack - Norths
    11. Granger, Will - Norths
    12. O'Donnell, Henry - Norths
    13. Casimir, Jack - Norths
    14. Costigan, Nicholas - Norths
    15. Woolford, Luke - Warringah
    16. Smith, Noah - Warringah
    17. Hiller, Ned - Manly
    18. Johnston, Robbie - Norths
    19. Hurd, Finlay - Warringah
    20. Garratt, Dylan - Norths
    21. Tam-O'Connor, Jamie - Warringah
    22. Kamoe, Levi - Warringah
    23. Matthews, Jack - Norths

    HEAD COACH: Murray Hooper 0476 808 499
    ASSISTANT COACH: Adam Donkin 0408 232 652
    MANAGER:Trent Rosin 0414 645 447

    All Players/Parents are asked to contact U15 MNZ Head Coach Murray Hooper: mh2@brenclosures.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details
  18. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    U15 Metropolitan Western Zone

    https://www.sjru.com.au/team-announcements/

    1. Siatolau, Siafolao - Eastwood
    2. Stanford, Cameron - Eastwood
    3. Jackson, Tyson - West Harbour
    4. Park, Lachlan - Eastwood
    5. Namoli, Antonio - Parramatta
    6. Fekitoa, Kamoe - Parramatta
    7. Burns, Paddy - Eastwood
    8. Usher, Harrison - Eastwood
    9. Goddard, Thomas - Eastwood
    10. Paulo, Ezra - Eastwood
    11. Hehea, Diego - Parramatta
    12. Sagaga, John - Eastwood
    13. Davenport, Josh - West Harbour
    14. Niko, Patrick - Parramatta
    15. Taber, Samuel - Eastwood
    16. Yates, William - West Harbour
    17. Taiki, Mahina - Parramatta
    18. Alatasi, Jeremiah - Parramatta
    19. Simmons, Alexander - Eastwood
    20. Hillsinger, Riley - West Harbour
    21. Pethybridge, Lochlan - Parramatta
    22. Dodds, Matthew - Eastwood
    23. Falconer, Rhys - Parramatta

    HEAD COACH: Wayne Afrika 0415 175 653
    ASSISTANT COACH:
    MANAGER: Grant Stanford 0450 340 923

    All Players/Parents are asked to contact U15 MWZ Manager Grant Stanford: grant@snapchat.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details.
  19. Gary Owen III Syd Malcolm (24)

    Likes Received:
    342
    U15 Metropolitan Southern Zone

    https://www.sjru.com.au/team-announcements/

    1. Morris, Joseph - Randwick
    2. Sullivan, Darcy - Randwick
    3. Caltagirone-Pantano, Joel - Randwick
    4. Halaholo, Clemont - Randwick
    5. Kapos, Spencer - Randwick
    6. Stephen, Cameron - Sth District
    7. Elder, Alex - Randwick
    8. King, Ethan - Randwick
    9. Thorn, Klayton - Randwick
    10. Chand, Bodhi - Sth District
    11. Askie, Damon - Randwick
    12. King, Kayde - Randwick
    13. Mohi, Cassius - Sth District
    14. Rich, Charlie - Randwick
    15. Williams, Turoa - Sth District
    16. Allcock, Albert - West Harbour
    17. Ewings, Bodhi - Sth District
    18. Bakker, Oliver - Randwick
    19. Woerndi, Sam - Sth District
    20. Olufson, Matthew - Sth District
    21. Worthington, Charles - Randwick
    22. King, Bradley - Randwick
    23. Titlley, Max - Sth District

    HEAD COACH: Craig Bell 0418 673 112
    ASSISTANT COACH: Stu Donaldson
    MANAGER: Craig Thorn 0414 957 832

    All Players/Parents are asked to contact U15 MSZ Manager Craig Thorn: craig@auspakhomeloans.com.au to receive full details of the program and also for you to provide full contact details
  20. Lindommer Andrew Slack (58)

    Likes Received:
    3,541
    Steve's lad?

Share This Page